0

اردر (سفارش در فارکس) چیست؟ معرفی انواع سفارش در فارکس

اردر در فارکس

سفارش در فارکس، یا همان اردر order پیشنهادی است که توسط شما با استفاده از نرم افزار معاملاتی کارگزار برای باز کردن یا بستن معامله ارسال می‌شود، مشروط بر اینکه دستورالعمل‌های مشخص شده توسط شما پذیرفته شود.

انواع خاصی از سفارشات معاملاتی در بازار فارکس وجود دارد. گاهی اوقات، معامله‌گر می‌تواند در حین مشاهده بازار در همان لحظه معامله انجام دهد و یا به کارگزار سفارش دهد که در آینده با رسیدن قیمت به حد معین معامله انجام شود.

ابتدا باید بدانید که کارگزار شما چه نوع سفارش‌هایی را می‌پذیرد. کارگزاران مختلف ممکن است دستورات مختلفی را اجرا کنند، البته سفارشات اصلی توسط کارگزاران مختلف مورد تأیید است.

در این مقاله از سری مقالات آموزش فارکس برای مبتدیان به بررسی اینکه انواع سفارشات در فارکس کدام است می‌پردازیم و یاد می‌گیرید سفارشات در فارکس به چه معناست.

سفارش در فارکس چیست

سفارشات فارکس که از طریق یک پلتفرم معاملاتی مانند متاتریدر به یک کارگزار داده می‌شود تا ما به‌عنوان یک معامله‌گر توانایی معامله را داشته باشیم، اردر می‌گویند.

اصطلاح اردر (سفارش) در اصل به نحوه ورود و خروج از معامله اطلاق می‌شود. بنابراین می‌توانیم سفارشات در فارکس را به دودسته باز کردن و بستن تقسیم کنیم.

 

انواع سفارشات در فارکس

همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم یک سری از انواع سفارش در فارکس توسط کارگزاری‌ها ارائه می‌شود و در جهت دیگر سفارش‌هایی نیز وجود دارند که بسیار کم به‌کاربرده می‌شوند.

اگر از زاویه دیگری نگاه کنیم، انواع اوردر در فارکس به‌طورکلی در دودسته قرار می‌گیرند:

سفارشات ورود: به هر سفارشی که برای باز کردن معامله داده می‌شود open order اطلاق می‌شود.

سفارشات خروج: به سفارش‌هایی که برای خروج از معامله در فارکس داده می‌شود close order اطلاق می‌شود.

سفارش ورود Open order

سفارش بازار (Market Order): سفارشی که بلافاصله با قیمت ارائه شده توسط کارگزار شما (ask یا bid) اجرا می‌شود.

سفارش معلق (Pending Order): سفارشی است که در زمان یا فرصت دیگری با قیمتی که شما تعیین کرده‌اید اجرا می‌شود. این سفارش شامل استاپ ها ولیمیت هاست.

سفارش بازار
market order
سفارش در انتظار
pending order
BUYBuy Limit
Buy Stop
SELLSell Limit
Sell Stop

سفارش خرید ارز اول (پایه) در برابر ارز دوم را Buy و فروش سفارش ارز اول (پایه) در برابر ارز دوم را Sell گویند.

 

معامله گران با تسلط کامل بر ویژگی‌های هر سفارش با توجه به نیازها و برنامه‌های خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. همچنین به یاد داشته باشید که هیچ روشی را نمی‌توان بهتر یا بدتر از دیگری در نظر گرفت.

 

بسته شدن یا بستن معامله close order

وقتی یک اردر در فارکس باز می‌کنیم، دارای یک پوزیشن هستیم. این موقعیت یا همان پوزیشن معامله چند شاخص اصلی دارد:

  • قیمت ورودی
  • حد سود (انتخاب سود)
  • حد ضرر (توقف ضرر)
  • P/L شناور

حجم، زمان، نوع معامله (خرید یا فروش) ازجمله موارد دیگر است. همچنین هنگام باز کردن معامله می‌توانیم حد سود و زیان را در صورت لزوم تعیین کنیم.

نتیجه معامله یکی از سه حالت است یا در سود یا زیان بسته می‌شود و در برخی موارد بدون سود یا زیان. اکثراً بسته شدن معامله را از منظر تیک پروفیت و استاپ لاس می‌بینند که البته اشتباه نیست.

این مقاله ادامه دارد…

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.