0

از فارکس چقدر میتوان درامد کسب کرد؟ کسب سود روزانه فارکس

نحوه کسب سود در فارکس

سود در فارکس عاملی است که شما تمایل به یادگیری سریع و معامله در این بازار دارید. درآمد از فارکس به میزان تجربه، دانش بازار، استراتژی معاملاتی، سرمایه گذاری و تحمل ریسک بستگی دارد. در فارکس به دلیل ریسک بالا، تجربه و دانش بالایی برای کسب سود بیشتر لازم است. بسیاری از معامله گران در فارکس موفق نمی شوند و برخی از آنها سرمایه خود را از دست می دهند. اما برخی از معامله گران با تجربه، دانش و استفاده از روش های موثر می توانند درآمد قابل توجهی از فارکس داشته باشند. بنابراین، درآمد حاصل از فارکس را نمی توان به طور دقیق پیش بینی کرد و به موقعیت و توانایی شما بستگی دارد. در این مقاله از مقالات آموزش فارکس شما به‌طور جامع می‌آموزید نحوه سود در فارکس چگونه امکان‌پذیر است و چند درصد افراد در فارکس سود می‌کنند.

نحوه کسب سود در فارکس

برای اطلاع از چگونگی کسب سود در فارکس بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  1. حساب دمو را جدی بگیرید. دمو یک اکانت تمرینی است که به هر معامله‌گر فارکس پیشنهاد می‌شود تا در ابتدا بتوانند با محیط کار، نحوه انجام معاملات، ارزها و … آشنا شده و سپس یک حساب اصلی در فارکس باز کنند.
  2. برای افتتاح حساب واقعی (Real فارکس اصلاً عجله نکنید و مدت‌زمان قابل‌توجهی با اکانت دمو کارکنید و بعدازاینکه آمادگی کافی را داشتید وارد حساب واقعی فارکس شوید.
  3. فریب سود موقت نسخهٔ آزمایشی را نخورید، گاهی این سود موقتی است؛ بنابراین، پس‌ازاینکه کاملاً مطمئن شدید که استراتژی‌های سود ارزی مناسب را یاد گرفته‌اید، وارد معاملات اصلی این بازار شوید.
  4. برای اینکه بفهمید فارکس واقعاً سودآور است، بهتر است روی یک استراتژی کارآمد واصلی تمرکز کنید و هر بار استراتژی خود را تغییر ندهید.
  5. فکر نکنید که باید 100 درصد سود ماهانه فارکس داشته باشید تا از افراد موفق این بازار به‌حساب بیایید، با کسب سود 20 تا 40 درصدی ماهانه در فارکس جزو کاربران حرفه‌ای فارکس محسوب می‌شوید.

به یاد داشته باشید، اگر واقعاً به معاملات فارکس علاقه‌مند هستید، قطعاً می‌توانید با آموزش مناسب در این بازار، راه‌هایی برای کسب سود در فارکس و تبدیل‌شدن به افراد موفق در این زمینه را بیابید.

چگونه در فارکس سود کنیم؟

چگونه در فارکس سود بیشتری کسب کنیم؟ یک معامله‌گر بعد از سود یا زیان‌های متوالی چه تصمیمی باید بگیرد؟ تصور کنید که سرمایه تجاری شما 50 درصد کاهش‌یافته است. آیا روش تجارت و یا استراتژی خود را تغییر می‌دهید؟ اگر نیمی از پول خود را در معاملات قبلی از دست دادید، باید موجودی خود را دو برابر کنید تا به حد تعادل برسد. آیا با تراکنش‌های خود با حساسیت بیشتری برخورد می‌کنید یا همان روش قبلی را دنبال می‌کنید؟ اگر محافظه‌کار باشید، بازیابی ضررهایتان برایتان دشوارتر خواهد بود.

فرض کنید موقعیت جالب‌تر و پیچیده‌تری در موقعیت مخالف یعنی کسب سود رخ می‌دهد. با سود خود چه می‌کنید؟ تصور کنید سرمایه شما دو برابر شده است. یک‌راه این است که با کسب سود، حجم معاملات خود را دو برابر کنید. در این صورت، با دوره‌های اجتناب‌ناپذیر ضرر که می‌دانید ادامه خواهند داشت، چه می‌کنید؟ به‌جای بازگرداندن 50 درصد سود، تمام سرمایه خود را از دست می‌دهید؟

رکورد معاملات هر معامله‌گر شامل دوره‌های فراز و نشیب است که بیشتر شبیه نمودارهای قیمت است. اگر معامله‌گر مقدار معقولی سود کرده باشد، نمودار سرمایه او روند کلی صعودی خواهد داشت. بدترین کار این است که پس از کسب سود در فارکس، میزان سرمایه‌گذاری را افزایش دهید. درست مثل خریدهای ناگهانی در یک‌روند صعودی است.

سود سرمایه‌گذاری در فارکس | از فارکس چقدر میتوان درامد کسب کرد؟

فرض کنید شخصی 5 هزار دلار سرمایه دارد و نرخ برنده شدن او معادل 55 درصد معاملاتش است. او فقط یک درصد از سرمایه خود را در معاملات به خطر می‌اندازد (با دستور توقف ضرر این کار امکان‌پذیر است). در این شرایط، دستور توقف ضرر 5 پیپ با قیمت ورودی فاصله دارد و هدف، 8 پیپ است. تمام این کلمات به این معنی است که سود این فرد از این معامله 6.1 برابر زیان اوست.

کارگزاران این بازار اهرم را معمولاً 50:1 تعیین می‌کنند که در کشورهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد. اگر در شرایطی که تاکنون برایتان بازگو کردیم، معامله‌گر از اهرم 30:1 استفاده کند، با توجه به اینکه 5 هزار دلار نیز سرمایه‌گذاری کرده است، می‌تواند تا 150 هزار دلار موقعیت داشته باشد.چگونگی کسب درآمد در فارکس

معمولاً کارگزاران بازار فارکس مبلغی را به‌عنوان کارمزد دریافت نمی‌کنند، اما اسپرد را بین تقاضای Bid و قیمت پیشنهادی Ask افزایش می‌دهند که با این شرایط به دست آوردن یا همان کسب سود روزانه کمی دشوار است. اگر یک جفت ارز مانند GBP/USD معامله می‌کنید، می‌توانید 50 دلار در هر معامله ریسک کنید و برای لات‌های استاندارد، 10 دلار به ازای هر حرکت پیپ دریافت کنید. این بدان معناست که یک معامله برنده 80 دلار ارزش دارد.

(8 پیپ به ازای هر 10 دلار) این حساب کوچک نشان می‌دهد که یک معامله‌گر با انجام 100 معامله در ماه چقدر پول به دست می‌آورد.

  • اگر 55 معامله سودآور دارید: 80 در 55 برابر با 4400 دلار است
  • اگر 45 معامله سودآور دارید: 80*45 برابر با 2250 دلار است

اگر کمیسیون پرداخت نشود، سود ناخالص برابر است با تفاوت مقادیر فوق: 2150 دلار، اما سود خالص برابر با 500-2150 است که برای سود روزانه در فارکس 1650 دلار است.

چند درصد افراد در فارکس سود می‌کنند

چه کسانی در فارکس سود می‌کنند؟ چند درصد از معامله‌گران فارکس سود ده هستند؟ طبق آمار از بروکرهای معتبر و فعال در FX کمتر از 24 درصد از فعالان این بازار سود ده هستند. کسانی در این بازار به سوددهی می‌رسند که بدون هیچ تعصب و با دانش و تجربه کافی اقدام به معامله‌گری در فارکس می‌کنند و به سوددهی فارکس دست پیدا می‌کنند.

آیا فارکس سودآور است؟

آیا معامله در فارکس می‌تواند شما را ثروتمند کند؟ اگرچه واکنش ما به این سؤال “خیر ” خواهد بود، اما ممکن است برای شما استثنا قائل شویم و توضیح دهیم که اگر شما یک معامله‌گر ارز غیرمعمول ماهر هستید، معاملات فارکس ممکن است شما را ثروتمند کند؛ اما برای معامله‌گران خرده‌فروشی متوسط، به‌جای راهی آسان به‌سوی ثروت، تجارت فارکس می‌تواند بزرگراهی سخت برای زیان‌های بزرگ و فقر احتمالی باشد.

بر اساس گزارش‌هایی که دو تا از بزرگ‌ترین شرکت‌های فارکس به مشتریان خود ارائه کردند، 68٪ از معامله‌گران زیان خالص ناشی از ارزهای معاملاتی داشتند. درحالی‌که این را می‌توان به این معنا تفسیر کرد که از هر سه معامله‌گر یک نفر سود می‌برد. این با کسب ثروت در معاملات فارکس یکسان نیست.

سود معقول در فارکس

اگر شما هم می‌خواهید به سود معقول در بازار فارکس برسید باید در نظر داشته باشید که انتظارات خود را رها کنید و یک برنامه مدیریت ریسک تدوین کرده و بارها آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید برایتان سودآوری دارد. به‌هیچ‌عنوان بیش‌ازحد به معامله در FX نپردازید و بهتر است یک دفترچه کوچک تهیه‌کرده و تمامی ریز جزئیات معاملات خود را در آن یادداشت کنید و به این نکته توجه کنید که پیشرفت در تمرین مداوم و بلندمدت برایتان اتفاق خواهد افتاد پس صبور باشید!

 سود روزانه فارکس و درامد فارکس چقدر است؟

سؤالی که ممکن است ذهن بسیاری از سرمایه‌گذاران این بازار را به خود مشغول کند این است که حداقل سود روزانه در فارکس چقدر است؟ باید بدانید که اگرچه ورود به فارکس و سرمایه‌گذاری در آن مزایای بسیاری دارد، اما هنوز افراد بی‌شماری هستند که به دلیل رفتار غیرحرفه‌ای و احساسی خود در ازای سود متحمل ضررهای زیادی می‌شوند و این نه تنها در فارکس بلکه در سایر بازارهای مالی نیز دیده می شود.

سود در فارکس

بنابراین تا جایی که بتوانید دانش و اطلاعات مرتبط را در رابطه با این بازار و هر کسب‌وکار دیگری کسب کنید، به همان میزان از سود بیشتری بهره‌مند خواهید شد.

متوسط سود ماهانه در فارکس

در رابطه با این موضوع که میزان درامد ماهیانه از فارکس چقدر است باید گفت که محاسبه آن کار ساده‌ای نیست و درواقع درصد کمی از افراد را می‌توان یافت که با سرمایه‌گذاری در بازار فارکس سود خوبی به دست می‌آورند، بنابراین برای کسب سود در فارکس به دانش و تمرکز نیاز است.

بهترین روش کسب سود در فارکس

برای داشتن سود مستمر در فارکس، بهترین روش کسب سود فارکس در 2022 این است که قانون مدیریت ریسک را در کنار آموزش‌های فارکس رعایت کنید.

مدیریت ریسک یعنی به حداقل رساندن ضرر و حداکثر رساندن سود خود تا حد امکان. این قانون شاید در بیان ساده و بدیهی به نظر برسد، اما اجرای آن بسیار دشوار است. با استفاده از ابزار حد ضرر، نسبت ریسک به پاداش و قانون 1% می‌توانید ریسک معاملات خود را مدیریت کنید.

Limit loss یا stop loss ابزاری است که ضررهای شما را محدود می‌کند و باید در تمامی تراکنش‌ها از این دستور استفاده کنید. مطالعه مقاله استاپ لاس چیست.

نسبت ریسک به پاداش نشان می‌دهد که چه مقدار سرمایه برای دستیابی به یک سود معین در معرض خطر است. به‌عنوان‌مثال، اگر یک معامله‌گر از حد ضرر 10 پیپ استفاده کند و قیمت هدف او در محدوده 20 پیپ باشد، از نسبت ریسک به پاداش 1 به 2 استفاده کرده است. به این معنی که اگر معامله‌گر حتی نیمی از معاملات خود را با زیان ببندد. معاملات همچنان برای او سودآور خواهد بود.

قانون 1% برای مدیریت ریسک نیز مهم است و به سودآوری معاملات فارکس کمک می‌کند. این قانون بیان می‌کند که در هر تراکنشی نباید بیش از 1% از کل سرمایه حساب خود را به خطر بیندازید. به این معنی که اگر به‌عنوان‌مثال، موجودی 2000 دلار در حساب خود دارید، نباید معامله‌ای را بازکنید که ضرر آن بیش از 1٪ از 2000 دلار، یعنی 20 دلار باشد.

درآمد میلیاردی از فارکس

کسب درآمد (سود) میلیاردی در فارکس امکان‌پذیر است؟ این افکار که شما یک شبه می‌توانید به سود میلیاردی در بازار فارکس برسید باعث شده تا تعدادی از افراد به دلیل درآمد ناکافی و یا نارضایتی از مشاغل خود به این بازار روی بیاورند که اتفاقاً این افراد به دلیل حجم زیاد از استرس برای درآمدزایی بیشتر و کسب حداکثر سود ماهانه در فارکس (سود زیاد در فارکس) در این بازار با شکست مواجه می‌شوند. البته که کسب سود منطقی در فارکس با رعایت موارد گفته‌شده کاملاً امکان‌پذیر است اما درآمد میلیاردی در فارکس نه تنها نادر است، بلکه غیرمنطقی است. بسیاری از معامله گران حرفه ای با سال ها تجربه و دانش کامل نتوانسته اند این پول را بدست آورند. با توجه به ریسک های بالای موجود در بازار فارکس، معامله گران موفق ترجیح می دهند به جای تلاش برای کسب درآمد میلیاردی، سرمایه خود را حفظ کنند و سود ثابتی کسب کنند. همچنین در فارکس تضمین سود وجود ندارد و احتمال از دست دادن سرمایه وجود دارد. بنابراین، درآمد میلیاردی در فارکس غیرممکن به نظر می رسد و در عمل به ندرت اتفاق می افتد.

سود روزانه در فارکس

درامد فارکس چقدر است؟

درآمد در فارکس به تجربه، مهارت های فنی، سرمایه و تحمل ریسک افراد بستگی دارد. هیچ کس نمی تواند به طور دقیق پیش بینی کند که چقدر می تواند در بازار فارکس درآمد داشته باشد، زیرا عوامل مختلف درآمد آنها را تعیین می کند. بازار فارکس (Foreign Exchange) یا بازار پول یک بازار بین المللی است که در آن ارزهای مختلف دنیا خریداری می شود. بنابراین، درآمد حاصل از فارکس به روند بازار و تغییرات نرخ ارز بستگی دارد. در یک بازار مالی باثبات، پول کمتری به دست می آید، اما در یک بازار مالی سریع و پر نوسان، پول بیشتری به دست می آید.

همچنین باید در نظر داشت که نوسانات بورس بین الملل بسیار بالاست و افراد می توانند خیلی سریع سرمایه خود را از دست بدهند، بنابراین بهتر است قبل از ورود به این بازار، آموزش های بازار را به خوبی مطالعه کرده و موارد ذکر شده را رعایت فرمایید.

جمع‌بندی

در این مقاله درباره چگونگی کسب سود در فارکس آموختیم که برای دستیابی به سود واقعی در فارکس باید مدیریت سرمایه داشته و بر استراتژی معاملاتی خود پایبند باشیم. با رعایت نکات ذکرشده احتمال سود در فارکس برایتان دست‌یافتنی‌تر می‌شود، پس در جواب این پرسش که آیا در بازار فارکس سود است یا زیان باید بگوییم همه چی بستگی به شما عزیزان دارد. امیدوارم که همیشه پرسود باشید😉.

5/5 - (2 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.