0

سوالات متداول فارکس

فارکس یک سیستم جامع و بین المللی است که با اتصال بانک ها و کارگزاران جهانی و همه معامله گران، نرخ فعلی ارزهای جهانی را نسبت به یکدیگر تعیین می کند. از آنجایی که نرخ (ارزش) ریال به دلار با توجه به عرضه (بانک مرکزی ایران) و تقاضا (مردم، صنایع، مشاغل و غیره) تعیین می شود، ارزش ارزهای جهانی نیز با توجه به میزان عرضه و تقاضا تعیین می شود. این سیستم هیچ مکان فیزیکی ندارد و در واقع سیستمی است برای اعلام لحظه ای قیمت ارز کشورهای مختلف دنیا نسبت به یکدیگر.

برای ورود به بازارهای جهانی و فعالیت در بازار فارکس ابتدا باید یک بروکر مناسب و قابل اعتماد انتخاب کرده و حساب خود را باز کنید.

برای افتتاح حساب کارگزاری، به طور کلی باید موارد زیر را ارائه دهید:

  • تصویر پاسپورت یا کارت ملی
  • قبض تلفن یا برق
  • ارائه شماره حساب (منطبق با تصویر پاسپورت)

بازار ارز جهانی از ساعت 1:30 بامداد دوشنبه (به وقت ایران) فعالیت خود را آغاز کرده و تا ساعت 1 بامداد روز شنبه (به وقت ایران) به فعالیت خود ادامه می دهد. در این مدت، معامله گران می توانند 24 ساعت شبانه روز معامله و کسب درآمد کنند.

پولدار شدن در فارکس به دو چیز بستگی دارد. اول سرمایه مناسب برای ورود به بازارهای جهانی و دوم داشتن دانش کافی. خوش ترید دانش و ابزار پیشرفت در فارکس را در اختیار شما قرار می دهد.

همه نهادها و مؤسسات آموزشی موضوعات مختلفی را برای مخاطبان خود ارائه می دهند. اما موضوعات کلی سرمایه گذاری و معامله در بازار فارکس شامل تحلیل تکنیکال، فاندامنتال، استفاده از اندیکاتور، مدیریت سرمایه، مدیریت احساسات و استراتژی نویسی است. خوش ترید لیستی از بهترین سایت های آموزش رایگان فارکس را در اختیار شما قرار داده است.

کال شدن حساب عموماً به دلیل سرمایه کم یا استفاده از اهرم بالا اتفاق می افتد. زمانی که نمودار (جفت ارز یا کالاهای مختلف) نوسان داشته باشد، اگر از اهرم بالا استفاده کرده باشید، موجودی شما به سرعت صفر می شود و در نتیجه حساب شما بسته (کال) می شود.

خوش ترید سرفصل های آموزش گام به گام فارکس(از صفر تا صد) را برای شما معامله گران عزیز فراهم کرده است. برای یادگیری اصولی و کاربردی این مباحث به قسمت آموزش فارکس برای مبتدیان مراجعه کنید.