0

آیا با معامله در فارکس می توان پولدار شد؟

آیا-با-معامله-در-فارکس-میتوان-پولدار-شد

آیا با معامله در فارکس می توان پولدار شد؟ یا خیر. این واقعیت که درآمد فارکس عالی است ممکن است در نگاه اول درست باشد! شرط اول هر چیزی صداقت است. بنابراین ما می خواهیم با شما صادق باشیم. هیچ کس نمی تواند ادعا کند که در بازار فارکس ضرر نمی کند. همه معامله گران فارکس (تاکید می کنیم همه معامله گران بازار فارکس) گاهی اوقات برخی از معاملات خود را از دست می دهند.

حدود 90 درصد از معامله گران به دلایلی مانند عدم برنامه ریزی، عدم آموزش، عدم رعایت انضباط، رعایت نکردن محدودیت برای تراکنش ها و مدیریت ضعیف پول، پول خود را از دست می دهند و از کسب درآمد و ادامه فعالیت در فارکس خودداری می کنند.

توجه داشته باشید که اگر از باخت متنفر هستید یا فردی کمال گرا هستید، احتمالاً برای منطبق کردن خود برای معامله درآمد فارکس مشکل خواهید داشت زیرا شما نیز مانند همه معامله گران، بخش هایی از معاملات خود را از دست خواهید داد.

آیا با فارکس میتوان پولدار شد؟

در همین ابتدا و قبل از شروع هر بحثی به شما اطمینان می دهیم که نمی توانید یک شبه در بازارهای مالی به خصوص فارکس ثروتمند شوید و اگر کسی این وعده وسوسه انگیز را به شما بدهد باید مطمئن باشید که او با شما صادق نیست زیرا در غیر این صورت به فکر این که سرمایه و درآمد خود را با شخص دیگری تقسیم کند، نبود.

موفقیت در بازارهای جهانی و فارکس مانند هر حرفه و شغل دیگری نیازمند آموزش و تجربه کافی است.

مهارت در یادگیری و آموزش فارکس یک شبه، یک ماه یا حتی یک سال امکان پذیر نیست و برای موفقیت در این زمینه باید به خوبی آموزش دیده و تجربه کسب کنید. به عنوان مثال، یک مهندس کامپیوتر را در ذهن خود تصور کنید که برای فارغ التحصیلی باید چهار سال در دانشگاه درس بخواند و هزینه هایی را در این بین بپردازد.

حتی بعد از این چهار سال باز هم باید یک تا دو سال را در خارج از دانشگاه بگذراند تا تجربه کسب کند، در واقع یک مهندس کامپیوتر باید حداقل شش سال تلاش کند تا درآمد داشته باشد.

بنابراین، این یک انتظار بیهوده است که بخواهیم بازارهای مالی و فارکس ما را یک شبه به درآمدزایی برسانیم. تلاش و تجربه کافی برای موفقیت در هر کاری لازم است.

ثروتمند شدن با فارکس امکان پذیر است؟

پولدار شدن در فارکس امری ممکن ولی مستلزم زمان است در واقع هر شغلی که می خواهید شروع کنید، باید مدتی را صرف یادگیری آنن کنید. فارکس نیز یک تجارت است و باید مهارت های لازم را در این زمینه بیاموزید. شاید تاجرانی را دیده باشید که چند سالی است در این بازار کار می کنند اما سود خوبی از این بازار نمی برند و برعکس تاجری را دیده باشید که مدت کوتاهی در این بازار کار می کند، اما توانسته سود خوبی کسب کند. همانطور که پیش تر عرض کردم آنچه مهم است این است که هیچ کس یک شبه موفق نمی شود.

معامله گری کار آسانی نیست و برای موفقیت و ثروتمند شدن در فارکس باید کمی تجربه کسب کنید. تمرین و داشتن پشتکار و ناامید نشدن در این بازار بسیار مهم است. فراموش نکنید که حتی معامله گران حرفه ای هم ضرر می کنند، پس اگر یک بار ضرر کردید ناامید نشوید.

بهتر است در ابتدای کار یک حساب دمو باز کنید تا ضرر خود را در ابتدا به حداقل برسانید. مزیت این نوع حساب این است که شما بهتر با ماهیت این بازار آشنا می شوید و می توانید معاملات خود را مدیریت کنید.

ترید برای چه افرادی مناسب نیست؟

آیا-با-فارکس-میتوان-پولدار-شد؟

آیا با معامله در فارکس می توان پولدار شد؟ کسانی که بدهکار هستند باید از معاملات فارکس اجتناب کنند، زیرا ممکن است با افزایش بدهی وضعیت را بدتر کنند. این صنعت برای افرادی که نمی توانند قبض برق خود را به موقع پرداخت کنند یا توانایی پرداخت هزینه غذا را ندارند، مناسب نیست.

شما می توانید یک حساب معاملاتی فارکس با حداقل صد دلار باز کنید. البته اگر قصد دارید با فارکس ثروتمند شوید باید حداقل 1000 دلار داشته باشید تا از دست دادن آن تاثیر زیادی روی وضعیت مالی شما نداشته باشد.

معاملات در فارکس یکی از محبوب ترین ابزارهای مالی است. چون بسیار بزرگ و بحرانی است. این بازار 24 ساعته باز است و به عنوان پرتقاضاترین بازار در نظر گرفته می شود. با تمام این توضیحات بسیاری از معامله گران با اطلاعات نادرست وارد بازار می شوند. این گروه از افراد امیدوار است با فارکس ثروتمند شود و یک میلیارد دلار درآمد کسب کند. معمولاً چنین معامله گرانی فاقد نظم و انضباط و تفکر منطقی هستند. در واقع، آنها اطلاعات کمی در مورد هنر معامله و تجارت دارند.

 

پروفسور لری هریس که استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و همچنین اقتصاددان ارشد است، در” کمیسیون بورس و اوراق بهادار” این چنین می گوید:

 مدل کسب و کار بازار فارکس این گونه است که، یک مشتری را آتش زده خاکستر میکند و به دنبال مشتری دیگر می‌گردد.

 

لازم به ذکر است که معاملات کوتاه مدت مختص معامله گران باتجربه و باتجربه می باشد. این یک راه سریع پولدار شدن نیست. هیچ کس نمی تواند بدون به خطر انداختن ثروت به همان اندازه به سود کلان دست یابد. از طرفی باید مراقب باشید که استراتژی معاملاتی که ریسک بسیار بالایی دارد نیز می تواند صدمات زیادی ایجاد کند.

 

عواملی که باعث می شود پولدار شدن در فارکس را تجربه نکنید

  • لوریج بالا (ضریب اهرمی):

در بازار فارکس، معامله گران معمولاً در جفت ارز سرمایه گذاری می کنند. این جفت ارزها با نوسانات خود به معامله گر سود یا زیان می دهند. سود جفت ارز با رقم چهارم عدد اعشاری محاسبه می شود و همانطور که می بینید کم است. به همین دلیل، کارگزاران به معامله گران با سرمایه کوچک، لوریج یا اهرمی می دهند به این ترتیب معامله گر می تواند با سرمایه بیشتری معامله کند. اما آنچه مهم است این است که معامله با اهرم ریسک بسیار بالایی دارد و به همان اندازه که میزان سود و ثروتمند شدن در فارکس را افزایش می دهد، میزان ضرر را نیز افزایش می دهد.

 

  • اختلالات ارتباطی و نرم افزاری:

معروف ترین پلتفرمی که معامله گران در آن تجارت می کنند، پلتفرم متاتریدر است. این پلتفرم دارای سرورها و شبکه هایی است که ممکن است دچار اختلال بشوند. در ضمن در ایران چون سرعت اینترنت مشکلات زیادی دارد احتمال بروز این اختلال بیشتر است. مثلاً ممکن است تاجر تجارتی را باز کند، اما برق قطع شود و نتواند تجارت خود را ببندد. این مشکل ممکن است به او آسیب برساند.

  • عدم آگاهی از روانشناسی بازار:

مهمترین عنصر در هر شغلی، آشنایی با بازار آن است. اما روانشناسی بازار در فارکس بسیار مهم و ضروری است. بنابراین، معامله گر باید به این موضوع توجه زیادی داشته باشد. یک معامله گر زمانی موفق است که یاد بگیرد احساسات خود را درگیر نکند. مثلاً بعد از هر سودی خیلی خوشحال نباشید یا بعد از هر ضرر خیلی ناراحت نباشد. زمانی که یک معامله گر کنترل خوبی بر خود داشته باشد، می تواند سرمایه خود را بهتر مدیریت کند.

  • نوسانات بازار

وقتی بازار سهام را با بازار ارز مقایسه می کنید، نوسانات قیمت ارز مورد توجه قرار می گیرد. اتفاقات ناگهانی، غیرمنتظره و غیرقابل پیش بینی می تواند بازار را از بالا به پایین تکان دهد و تغییرات قابل توجهی در قیمت ارز ایجاد کند. در حالی که این موضوع در مورد سایر بازارها نیز صادق است، بازار فارکس به ویژه مستعد تغییرات پیش بینی نشده است. این امر واکنش به موقع نسبت به تغییرات را برای معامله گران تازه کار بسیار دشوار می کند.

  • ادامه یک موقعیت باخت مانعی برای پولدار شدن با فارکس

بسیاری از معامله گران فارکس از طریق معاملات پولدار نمی شوند، زیرا معاملات را در موقعیت های از دست داده نمی بندند! می پرسی چرا آنها همچنان می بازند؟ زیرا ما اغلب تمایل داریم از آسیب دوری کنیم! حتی ضررهای کوچک؛ بنابراین این امر باعث می‌شود معامله‌گران اشتباه کنند و معامله زیان‌ده را بیش از پیش حفظ کنند به این امید که این یک استاپ هانت باشد یا شرایط تغییر کند.

معامله گران باتجربه و بزرگ برعکس این کار را انجام می دهند: ابتدا زیان های کوچک خود را می پذیرند و می بندند و سپس هر جا و هر زمان که ممکن باشد با سود قابل توجهی جبران می کنند. اگرچه لازم به ذکر است که انجام این کار برای مؤسسات مالی بزرگ بسیار آسان تر است.

 

این مقاله ادامه دارد…

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.